Výuka náboženství ve školním roce 2023/2024

Farnost Přidáno: 23. června 2023

Tato zpráva byla skryta 13. července 2023 a již není aktuální

Nový školní rok přinese změnu ve výuce náboženství v naší farnosti. Výuka v Blansku se přesune do farních prostor, výuka v Olomučanech, Ráječku a Dolní Lhotě zůstane v budovách školy. Důvodem pro toto rozhodnutí je touha vytvářet jednotu v našem farním společenství.

Děti z farnosti jsou v Blansku „uměle“ rozděleny do čtyř skupin dle návštěvy ZŠ. Farnost však tvoří jednu rodinu a k tomu je třeba, aby vztahy v této rodině byly živé. Propojením žáků všech čtyř blanenských základních škol vzniknou přirozeně vrstevnické skupiny, kde se děti během hodin náboženství lépe poznají a naváží bližší kamarádské vztahy. Farní prostory navíc umožní lépe integrovat do výuky prostředí kostela či pobyt venku v areálu farní zahrady.

Farnost i nadále spolupracuje se základními školami, a to díky projektu brněnského biskupství „Vstupy do škol“. V letošním roce se do tohoto projektu zapojily všechny základní školy v Blansku. Tento projekt akreditovaný MŠMT ČR přibližuje žákům křesťanské poselství jednotlivých svátků či dějinných událostí. V letošním roce bylo tímto projektem jen v blanenských školách osloveno více než 1000 žáků.

Farní prostory umožňují souběžnou výuku několika skupin. Rozvrh na příští školní rok je k dnešnímu dni stanoven následovně:

Středa 16:00 – 16:45

• 4. ročník ZŠ
  • 5. ročník ZŠ

Čtvrtek 16:00 – 16:45

• 1. ročník ZŠ
  • 2. ročník ZŠ
  • 3. ročník ZŠ*

*Třetí ročník ZŠ bude v rámci výuky náboženství připravován na přijetí svátosti smíření a eucharistie.

Náboženská výchova dětí je v první řadě úkolem rodičů a probíhá v rodině. Věříme, že výuka náboženství bude společným dílem rodiny i farnosti a přesun výuky do farních prostor nebude přílišnou komplikací. Případné logistické komplikace společně vyřešíme (kontaktujte případně pastorační asistentku).