Volná místa v kroužcích

Farnost Přidáno: 7. září 2024

Během školního roku probíhají ve farním areálu kroužky zajištěné Kolpingovou rodinou Blansko. Nabídka je pestrá a stále je několik volných míst. Kroužky začínají obvykle v týdnu od 16. 9.

Komletní nabídka kroužků Kolpingova rodina Blansko:

Výtvarný kroužek - kroužku děti malují a lepí obrázky různými technikami, výtvarně pracují s hlínou, šijí z plsti a látek, pracují s drátkem a korálky.

Vedoucí kroužku:        Jana Vaňková, Jana Buchlovská, Andrea Hudcová a Jana Sedláková  (tel. 736 529 249, e-mail: vankova.bk@seznam.cz)

Vložné:                        100,- Kč

První schůzka:            středa 18. září 2024 v 16:30 hodin (děti od 4 do 6 let jen s doprovodem rodiče, u starších není doprovod požadován)

Kroužek „tvořivé ruce“ -  kroužku děti a mládež malují a vyrábějí nejrůznější ozdobné předměty, šijí a vyšívají, háčkují a pletou.

Vedoucí kroužku:        Jaroslava Dobešová, Michaela Zmítková

První schůzka:             pátek 20. září 2024 v 16:30 hodin

Kroužek tvoření pro zdobení -  v kroužku členové pracují s farní ovčí vlnou, kolovrátkem, háčkem a jehlicemi, recyklovatelnými materiály, polymerovými hmotami, papírem a podobně. Vyrábí ozdoby a doplňky např. náušnice, brože, náramky.

Vedoucí kroužku:        Bc. Petra Vondrová, Marie Mráčková

První schůzka:             úterý 17. září 2024 v 17:00 hodin

Kroužek šití - v kroužku se členové učí tvořivému ručnímu i strojovému šití, v případě zájmu také pletení na pletacím stroji a háčkování.

Vedoucí kroužku:        Ludmila Blatová (e-mail: lubla1b@seznam.cz)

První schůzka:             pátek 20. září 2024 v 16:00 hodin

Kroužek programování a elektrotechniky - v kroužku se členové učí základům elektrotechniky a programování teoreticky i prakticky.

Vedoucí kroužku:        Ing. Ivan Mrázek, Ing. Michal Mrázek

(tel. 603 244 141, e-mail: ivan.mrazek@krblansko.kolping.cz)

Vložné:                        200,- Kč

První schůzka:             čtvrtek 19. září 2024 v 15:30 hodin (pro děti od 5. třídy)

Řezbářský kroužek I. - v kroužku se členové začátečníci učí zvládat řezbářské techniky.

Vedoucí kroužku:        Ing. Jaromír Balabán

Vložné:                        200,- Kč

První schůzka:            středa 18. září 2024 v 17:00 hodin (pro děti od 10 roků) – sraz v budově LOTOS (ve spodní části farní zahrady)

Řezbářský kroužek II. - v kroužku si pokročilejší členové zlepšují řezbářské techniky.

Vedoucí kroužku:        Petr Buš

Vložné:                        200,- Kč

První schůzka:            čtvrtek 19. září 2024 v 15:30 hodin (pro děti od 10 roků) – sraz v budově LOTOS (ve spodní části farní zahrady)

Zahradnický kroužek - v kroužku se členové seznamují s pěstováním ovoce, zeleniny, květin, a to teoreticky i prakticky.

Vedoucí kroužku:        Ing. Jitka Svobodová, Zlatka Prudká

(tel. 737 465 940, e-mail: jit.prok@seznam.cz)

Vložné:                        100,- Kč

První schůzka:            pondělí 9. září 2024 v 16:00 hodin – sraz v budově LOTOS (ve spodní části farní zahrady)

Chovatelský kroužek - v kroužku se členové učí starat o farní ovce a další drobné zvířectvo.

Vedoucí kroužku:        Lucie Havlenová, Andrea Hudcová

Vložné:                        50,- Kč

První schůzka:             pátek 20. září 2024 v 15:30 hodin – sraz na farním dvoře v podloubí

Kroužek začínajících kuchařů -  členové se učí základům stolování a vaření. Vhodné pro děti od 8 do 15 let.

Vedoucí kroužku:        Růženka Harestová, Ilona Kupčíková

Vložné:                        200,- Kč

První schůzka:            úterý 17. září 2024 v 15:30 hodin – sraz v budově LOTOS (ve spodní části farní zahrady), kroužek bude 1x za 2 týdny

Kroužky provozují svoji činnost v areálu Centra sv. Martina – v prostorách staré fary, nové budovy LOTOS, dvora, zahrady na ul. Komenského 14, Blansko. Přezůvky s sebou!!!