Světový den misií

Farnost Přidáno: 10. října 2024

Neděle, které říkáme misijní. Jakou aktualizaci do života přináší Světový den misií nám, věřícím v 21. století?

Tématem letošního světového dne misií vychází z podobenství o svatební hostině (srov. Mt 22, 1-14): „Jděte proto na rozcestí a pozvěte na svatbu, koho najdete“ Zamyslíme-li se nad tímto klíčovým veršem v kontextu podobenství a Ježíšova života, můžeme vyzdvihnout některé důležité aspekty evangelizace. Ukazují se jako zvláště důležité pro nás všechny, Kristovy učedníky misionáře v této závěrečné fázi synodální cesty, která má v souladu s mottem „Společenství, spoluúčast, poslání“ znovu podnítit církev k jejímu prvořadému úkolu – k hlásání evangelia v současném světě. (papež František)

Celé poselství papeže Františka naleznete zde

Jaký je tedy náš úkol? Co můžeme udělat, již nyní?

• Spojit se v modlitbě: MISIJNÍ MOST MODLITBY je aktivitou Papežských misijních děl spojenou s oslavou Světového dne misií – Misijní nedělí. Papežská misijní díla zvou věřící v letošním roce k této aktivitě v sobotu 19. 10. 2024 večer, ideálně v 18 hodin. Ke společné modlitbě za misijní poslání církve, každého z nás, můžete využít jakoukoliv modlitbu. Jednou z nabídek je modlitba růžence v rodinách. Aby modlitba dětem rychleji ubíhala, připravili jsme fotografie k jednotlivým desátkům. Ke stažení je zde
    • Ve farním kostele sv. Martina proběhne Misijní MOST modlitby v sobotu 19. října v 20 h.
  • Finanční příspěvky během Světového dne misií putuje do světového fondu solidarity, ze kterého jsou podporovány také projekty na pomoc potřebným a mladým církvím ve všech kontinentech skrze Papežské misijní dílo šíření víry (PMD ŠV). Více o činnosti PMD si můžete přečíst v jejich zpravodaji.
  • Stávat se živými misionáři - nebát se svědčit o životě v Kristu, hlásat evangelium srozumitelně v současném světě. Tam, kde právě jsme: ve škole, v rodině, v zaměstnání, při návštěvě lékaře, během nákupu ve frontě u pokladny, atd..