Ohlášky 49. týdne - 3. neděle adventní

7:00 Za dar víry pro vnoučata a pravnoučata
8:45 Za naše farní společenství
10:30 Olomučany - bohoslužba slova
14:30 Bohoslužba smíření se zpytováním svědomí a svátostí smíření - pro školáky, studenty a mládež
Pondělí - 13. 12. 2021 Sv. Lucie
17:45 Za zemřelé: Václav Fránek, Jan Švancara, Stanislav Nejezchleb
Úterý - 14. 12. 2021 Sv. Heron
5:30 Roráty: Za živou a † rodinu Kupčíkovu a Hromkovu a za duše v očistci
17:00 Spešov - adventní mše svatá
Středa - 15. 12. 2021 Sv. Maximín
17:45 Za † rodiče a celou rodinu
Čtvrtek - 16. 12. 2021 Sv. Adéla
5:30 Roráty: Na poděkování za Boží požehnání pro celou rodinu
Pátek - 17. 12. 2021 Sv. Lazar - začátek předvánočního týdne
17:45 Za † Otce Jan Fikera a Otce Josefa Jelínka
Sobota - 18. 12. 2021 Předvánoční týden
9:30-12:00 Jedovnice - vánoční svátost smíření
17:55 Za živou a † rodinu Opluštilovu, Crhákovu a Zachrlovu
Neděle - 19. 12. 2021 4. neděle adventní
7:00 Za † Svatoše Martinka a za živou a † rodinu Nezvalovu
8:45 Za naše farní společenství
10:30 Olomučany - bohoslužba slova
14:30-17:00 Vánoční svátost smíření - v kostele a na Katolickém domě
Další informace - počítáno od neděle 12. 12. 2021

»   Dnes v 10:00 srdečně zveme všechny děti na Katolický dům, kde je čeká série pohádek s hádankou v podání naší mládeže. V předsálí bude farní jarmark na podporu vánoční výzdoby kostela i charitní prodej.

»   Dnes odpoledne (14:30) je v kostele bohoslužba smíření (se zpytováním svědomí a svátostí smíření) pro školáky a studenty. Zpovídají Otec Jiří, Otec Tomáš a Otec Metoděj. Prosíme rodiče, aby této příležitosti využili a své děti vypravili. Ostatní pak zvemem hlavně o předvánočním víkendu do Jedovnic nebo Blanska.

»   V pondělí v 15:00 bude na staré faře další setkání seniorů - KLASu. Z programu: Vánoce v současnosti a v našem dětství - co jsme měli my a co nemají naše děti.

»   V pátek bychom měli mít v kostele už Betlémské světlo, proto máme v plánu slavit mši svatou opět při svíčkách (a světle z Betléma), protože minulý pátek jsme takto mši svatou hezky slavili kvůli výpadku elektřiny...

»   V pátek po večerní je na Staré faře dokončení vánoční dílničky pro dospělé: bude se tvořit sváteční vánoční prostírání.

»   Úmysly na mše svaté pro příští rok si můžete zapisovat po každé mši svaté v sakristii.

»   Velké poděkování dospělým, ale zejména dětem a mládeži za napečení perníkůnakreslení stovek betlémků pro naše seniory. Rozdávají se v těchto dnech a dělají opravdu velkou radost! Zároveň poděkování všem instruktorům a dětem a mládeži, kteří se zapojili do včerejší vánoční dílny a kdo připravili dnešní pohádkové hádanky. Dále i poděkování za stavbu kostelního betléma, který teď využijeme pro vlastivědné a národopisné exkurze pro děti a školáky. Rovněž Otci Petru Benešovi za obětavé vedení již druhého cyklu semináře obnovy v Duchu svatém a v neposlední řadě všem, kdo pomáháte druhým s aktivním prožíváním adventu a připravou na Vánoce!

»   V kostele je pod sochou Panny Marie skleněná váza, do které můžete vkládat "diamanty" (z vedlejší krabičky) za každou účast na adventní bohoslužbě.

»   U kostela v chýši je adventní věnec. Prosíme rodiny, aby se zapsaly do služby, že přijdou každý večer (do 17:30) zkontrolovat a doplnit svíčky a pomodlit se za farnost.

»   V sakristii mají jako dárek společnou fotografii všichni krojovaní z Martinských hodů.

»   Vyšel nový Plášť s Pláštíkem a soutěží pro děti. Vezměte jej prosím i svým známým.