Ohlášky 8. týdne - 8. neděle v mezidobí - masopustní

17:55 Za † Františka Šavrňáka a za živou rodinu
Neděle - 27. 2. 2022 8. neděle v mezidobí - masopustní
7:00 Za rodinu Rittrovu a Mrázkovu
8:45 Za naše farní společenství - slouží náš bývalý farář, Otec Jiří Mikulášek a poděkuje s námi za 80 let života
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
Pondělí - 28. 2. 2022 Sv. Cyra a Roman
17:45 Za zemřelé: Stanislava Žilková, Miluše Pernicová, Vincenc Zvěřina
Úterý - 1. 3. 2022 Sv. Rudesind
17:00 Kostel: příprava k prvnímu svatému přijímání dětí
18:30 SPEŠOV: mše svatá a popelec
Středa - 2. 3. 2022 Popeleční středa - PŮST
17:00 Křížová cesta
17:45 Na poděkování za 40 let života a za rodinu Balabánovu - udělování popelce
Čtvrtek - 3. 3. 2022 Sv. Kunigunda (Kunhuta)
6:30 Postní roráty - Na poděkování
14:30-17:45 Svátost smíření: zpovídají Otec Jiří, Otec Tomáš a Otec Pavel Hověz
Pátek - 4. 3. 2022 Sv. Kazimír
9:00 Penzion: mše svatá a udělování popelce (od 8:30 svátost smíření)
17:45 Na poděkování za 50 let života a za Boží požehnání pro celou rodinu (K.Tomanová)
Sobota - 5. 3. 2022 Sv. Bohumil
17:55 Za † manžela, dvoje rodiče a celou živou rodinu
Neděle - 6. 3. 2022 1. neděle postní
7:00 Na poděkování za 90 let života a za živou a † rodinu Dyčkovu a Balákovu (F.Dyčka)
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - bohoslužba slova a udělování popelce
14:30 Křížová cesta
Další informace - počítáno od neděle 27. 2. 2022

»   Dnes věnujeme sbírku při bohoslužbách na konto pomoci Ukrajině naší Charity. Za vaše dary i ochotu pomáhat velký dík.

»   V tomto týdnu, ode dneška do pátku, organizuje naše Charita také ohlášenou sbírku trvanlivých potravin. Sběrná místa: Info kancelář Rožmitálova farní dvůr v čajovně. Prosí zejména o konzervy, trvanlivé mléko.

»   K POSTNÍ DOBĚ: Na Popeleční středu nezapomeňte na přísný půst, jímž zahajujeme postní dobu a na popelec, znamení naší ochoty k nápravě života. * Nabídněte si tištěné Průvodce postní dobou (na stolku pod kůrem). * Prosíme společenství, organizace a rodiny, abyste se zapisovali na vedení pobožností Křížové cesty v postní době a zajistili nesení křížku. Rozpis je pod kůrem. Děkujeme. * V úterý a čtvrtek během budou postní roráty (v 6:30). Srdečně zveme, zejména děti a školáky! * V postní době prosím nenoste k obětním darům květiny - můžete přispět až na velikonoční výzdobu.

»   Na stolku pod kůrem a v předsíni je k dispozici nové číslo Pláště. Vezměte jej prosím i svým známým, sousedům, nemocným a sami si jej prosím pozorně pročtěte, hlavně články od dětí a pro děti, rozhovory a kalendář.

»   Dnes, po druhé mši svaté zveme na občerstvení na farní dvůr, abyste se mohli také osobně pozdravit s Otcem Jiřím Mikuláškem.

»   Dnes připravili Kolping a Katolický dům pro děti naší farnosti maškarní bál.

»   V pondělí v 15:00 bude na staré faře další setkání seniorů - KLAS. Na programu je přednáška ing. Františka Hasoně na téma "Dění v našem městě". Bude doplněna promítáním plánovaných staveb a jejich vizualizací.

»   Příprava na první svaté přijímání a první svátost smíření pokračuje pro přihlášené děti v úterý v 17:00 v kostele.

»   V pátek bude dětská mše svatá, před ní od 16:30 schůzka ministrantů, zkouška scholy a Sedmikrásek pro nejmenší. Po mši svaté dostanou všechny děti  dárek na jarní prázdniny originální dětskou pastičku. Bude se jim hodit!

»   Mládež od 18 let (od 14 let s dospělým garantem) se může přihlašovat na letní Celostátní setkání mládeže v ve Hradci Králové.

»    Postní duchovní obnova farnosti se bude konat v sobotu 19.3. Budou to dopolední přednášky a mše svatá. Obnovou nás provede Otec Petr Smolek, farář z Ostravy-Mariánských Hor.