Ohlášky 36. týdne - 23. neděle v mezidobí

13:00 Nemocnice - bohoslužba
18:00 Vranov - zásvětná poutní: Na poděkování
Neděle - 8. 9. 2019 23. neděle v mezidobí
7:00 Za † rodiče Pernicovy a za Boží požehnání pro rodinu Pernicovu, Kratochvílovu a Fránkovu
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - mše svatá - křest přijme Martin Klíma
Pondělí - 9. 9. 2019 Sv. Ciarán
17:45 Za zemřelé: Jaroslav Hrdlička, Antonín Habáň
Úterý - 10. 9. 2019 Sv. Polián a Jader
Středa - 11. 9. 2019 Sv. Bodo
16:15 Senior centrum - bohoslužba slova
17:45 Na poděkování za 40 let manželství (Vykydalovi)
Čtvrtek - 12. 9. 2019 Sv. Kvido
Pátek - 13. 9. 2019 Sv. Litorius, Maurilius a Venerius
17:45 Za živou a † rodinu Zouharovu, Kyzlinkovu a duše v očistci
Sobota - 14. 9. 2019 Svátek Povýšení svatého Kříže
11:00 Svatební obřad: Michal Ševčík a Anna Bayerová
13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Na poděkování za prožité roky s prosbou o dar víry a Boží pomoc pro celou rodinu
Neděle - 15. 9. 2019 24. neděle v mezidobí
7:00 Za Zdeňka a Ludmilu Kocmanovy a celou rodinu
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
15:00 Olešná - poutní mše svatá u kapličky - zahájení požehnáním Kučerova kříže
Další informace - počítáno od neděle 8. 9. 2019

»   Dnes se koná od 14:00 na Orlu volejbalový turnaj smíšených družstev.

»   V úterý organizuje naše Charita v Boskovicích dobročinný koncert Karla Plíhala. Lístky v obvyklém předprodeji. Srdečně zveme!

»   Ve středu proběhne další Sběrný den šatstva a domácích potřeb organizovaný naší Charitou. Sběrná místa jsou rozepsaná na nástěnce, na internetu. U nás to bude jako obvykle na farním dvoře v čajovně.

»   V pátek začnou schůzky ministrantů a zkoušky schóly v 16:30 hod. Mezi ministranty zveme i nové kluky, zejména prvňáky. Zahájení bude v kostele! Stejně tak zveme kluky i děvčata do schóly, zkouška bude na Staré faře ve zkušebně. Tématem dětských mší svatých v letošním roce bude kostel, liturgický prostor a liturgické symboly.

»   V pátek začne rovněž Sedmikrásek, společenství malých a předškolních dětí. Začátek v 16:30 na Senior pointu (Stará fara).

»   Vyučování náboženství - na základních školách a II. stupeň na Lotosu začne až další týden (od 16.9.) podle zveřejněného rozvrhu.

»   V sobotu se od 16:00 koná v Brně Koncert pro Bulharsko. Z výtěžku bude podpořena stavba kostela a školy v bulharské Zagoře, kde se naši salesiáni věnují výchově romských dětí.

»   V neděli srdečně zveme na pouť ke kapličce na Olešné. Začátek ve 14:50 u Kučerova kříže v poli (od kapličky cca 100m), který bude požehnán po opravě. Po mši svaté (v 15:00) je v Obecního domě pohoštění připravené rodinami z Olešné. Děkujeme za podporu i občanskému aktivu Olešnám, naší schóle a Katolickému domu.

»   Příští víkend probíhají po celé republice Dny evropského kultrního dědictví(EHD), v rámci nichž bude výhodně zpřístupněno množství kulturních památek. Rovněž v našem kostele a jeho okolí je zajištěna průvodcovská služba studenty a pedagogy SŠ cestovního ruchu a gastronomie, s.r.o., Blansko. Děkujeme!

»   Od 20.10. do 22.12. bude v naší farnosti probíhat seminář obnovy Život v Duchu pod vedením Otce Petra Beneše. Podrobnosti jsou už zveřejněny na našich stránkách i na nástěnce. Je potřeba podat přihlášku (do 30.9.) a v případě přijetí počítat s účastí na všech setkáních. Vhodné i pro manžele (hlídání dětí zajištěno).

»   Mariánská družina zve na Hostýn. Pouť se koná v sobotu a ještě jsou volná místa!

»   Stále ještě nám zůstalo několik fůr hlíny z bagrování na zahradě před stavbou komunitního domu Lotos. Je k dispozici za odvoz (ulice Na Brankách, Staré Blansko).