Ohlášky 37. týdne - 24. neděle v mezidobí

Sobota - 14. 9. 2019 Svátek Povýšení svatého Kříže
11:00 Svatební obřad: Michal Ševčík a Anna Bayerová
13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Na poděkování za prožité roky s prosbou o dar víry a Boží pomoc pro celou rodinu
Neděle - 15. 9. 2019 24. neděle v mezidobí
7:00 Za Zdeňka a Ludmilu Kocmanovy a celou rodinu
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
15:00 Olešná - poutní mše svatá u kapličky - zahájení požehnáním Kučerova kříže
Pondělí - 16. 9. 2019 Sv. Ludmila
17:45 Za zemřelé: Věra Medková, Darja Mokrá, Ludmila Šíblová
Úterý - 17. 9. 2019 Sv. Hildegarda
Středa - 18. 9. 2019 Sv. Oceán
16:15 Senior centrum - bohoslužba slova
17:45 Za † rodiče Beránkovy, za živou rodinu a za celou rodinu -    udělování svátosti nemocných
Čtvrtek - 19. 9. 2019 Sv. Grerik
Pátek - 20. 9. 2019 Sv. Agáta Chon Kyong-Hyob, Barbora Yi Chong-Hul a Kateřina Chong Chiu
17:45 Za † manžela, dvoje rodiče a za živou rodinu
Sobota - 21. 9. 2019 Sv. Matouš, evangelista
13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Za živou a † rodinu Šmerdovu a duše v očistci
Neděle - 22. 9. 2019 25. neděle v mezidobí
7:00 Za živou a † rodinu Musilovu a Grenarovu
8:45 Za naše farní společenství - křest přijme Michaela Hasoňová
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
Další informace - počítáno od neděle 15. 9. 2019

»   Rodiče dětí, které byly letos u prvního svatého přijímání mohou ještě dnes přihlásit své děti na setkání s jejich vrstevníky - prvokomunikanty a Otcem biskupem v Brně na Petrově ve čtvrtek 26.9. Děti je potřeba omluvit z vyučování. Doprovod zajištěn.

»   Dnes v 15:00 bude poutní mše svatá u kapličky na Olešné a po ní pohoštění na Obecním domě. Slavnost začne ve 14:50 požehnáním obnoveného Kučerova kříže v poli.

»   V týdnu začíná vyučování náboženství na ZŠ farnosti a 2.stupeň (ve čtvrtek večer) na Lotosu.

»   Ve středu se bude při mši svaté udělovat svátost nemocných. Umožněte prosím vaším starým a nemocným účast na tomto svátostném společenství. Přijmout ji mohou pokřtění, každého věku, vážně a nebo dlouhodobě nemocní, tělesnou nebo duševní nemocí. Nikdo nesmí pátrat "proč" ten či ona tuto svátost přijímá!

»   V pátek je od 16:30 schůzka ministrantů - přípravka v kostele a starší na Lotosu(!), zkouška schóly a setkání dětí Sedmikrásek na Staré faře. Mezi ministranty zveme i nové kluky, zejména prvňáky. Stejně tak zveme kluky i děvčata do schóly. Tématem dětských mší svatých bude letos kostel a liturgie.

»   V pátek po večerní mši svaté mají své první setkání všichni biřmovanci - v kostele!. Úklidovou skupinu proto prosíme vyjímečně o úklid kostela v sobotu večer. Děkujeme!

»   V neděli je diecézní sbírka na fond PULS. Na něj bude věnován i výtěžek farní kavárny. Prosíme proto členy fondu - donátory, aby přinesli talířek pečiva, klidně i slaného. Co zbude, použije se večer na Maxispolčo. Děkujeme! Během kavárny se mohou zaregistrovat noví donátoři a přinést příspěvek ti, kdo si neví rady třeba s účtem.

»   V neděli od 18:00 je na Katolickém domě avizované MAXISPOLČO, setkání manželů zapojených do všech manželských společenství ve farnosti. V první hodině je zajištěno hlídání dětí a proběhne informační setkání s Otcem Jiřím. Následuje beseda všech se všemi u vína a hudby. Přijďte i na chvíli.

»   Katolický dům připravil kvalitní Taneční pro začátečníky s mistry Pohlodkovými od 3.10. Zároveň nabízí zápis dětí do tanečního klubu.

»   Od 20.10. do 22.12. bude v naší farnosti probíhat seminář obnovy Život v Duchu pod vedením Otce Petra Beneše. Podrobnosti jsou už zveřejněny na našich stránkách i na nástěnce. Je potřeba podat přihlášku (do 30.9.) a v případě přijetí počítat s účastí na všech setkáních. Vhodné i pro manžele (hlídání dětí zajištěno).

»   Ještě dnes probíhají Dny evropského kulturního dědictví(EHD). V našem kostele zajišťují průvodcovskou službu studenti CERGAS, Blansko. Děkujeme!

»   Stále ještě nám zůstalo několik fůr hlíny z bagrování na zahradě. Je k dispozici za odvoz (ulice Na Brankách, Staré Blansko).