Ohlášky 47. týdne - 1. neděle adventní

Sobota - 27. 11. 2021 Sv. Bilhilda
17:55 Za Miladu Konečnou, Františku Konečnou, Miladu Sejákovu, prarodiče Kubešovy, Františka a Radka Helanovy a rodinu Helanovu - žehnání advent. věnců
Neděle - 28. 11. 2021 1. neděle adventní
8:45 Za naše farní společenství
10:30 Olomučany - mše svatá
Další informace - počítáno od neděle 28. 11. 2021

»   Vyšel nový Plášť - jeho korektury a aktualizace si prosím zkontrolujte na farních stránkách, protože šel do tisku před prohlášením nouzového stavu...

»   DNES v 16:30 bude na Katolickém domě večer chval se skupinou el-worship ze Žďáru nad Sázavou. Před ní, v 16:00 hod., bude mít v kostele Biblické zamyšlení k adventu bohoslovec Josef Štangl.

»   V sakristii máme pro všechny krojované děti a mládež jako dárek fotografii z po mši svaté na slavnost svatého Martina.

»   Dnešní nedělí počínaja budou po každé mši svaté probíhat v podloubí na nádvoří charitní prodeje vyrobků z dílen naší Charity.

»   NOVINKA:
* Zapalování adventních svíček v chýši.
 Každý adventní večer si vezme jedna rodina na starosti přinést 1-4 (podle týdne) adventní svíčky, vložit je do věnce v chýši u kostela (vstup přes dvůr z farní zahrady) a u jejich světla se společně pomodlit (vždy nejpozději do 17:30 hod.). Rodiny, zapisujte se prosím do rozpisu pod kůrem.
* Adventní kalendář farnosti jsme převzali z Katechetického centra v Brně. Na stolku pod kůrem si jej každý prosím vyzvedněte podle své kategorie (děti, mládež 12+, dospělí. Další podrobnosti v Plášti.

»   Ve čtvrtek bude pravidelná svátost smíření (zpovídají jen Otec Jiří a Otec Josef)! Školáky a mládež zveme na svátost smíření 12.12. odpoledne (v rámci bohoslužby smíření), a ostatní zveme na 18.12. do Jedovnic a 19.12. do Blanska.

»   V pátek bude opět dětská mše svatá a před ní schůzky: ministranti, schola, Sedmikrásci.

»   V pátek bude první vánoční dílnička pro dospělé (od 18:30 na Staré faře).

»   V sobotu se v Blansku koná pro všechny lidi dobré vůle akce zvaná: ANDĚLSKÁ SOBOTA.
* Původně plánované průvody andělů městem k nám. Republiky se konat letos nebudou.
* Místo nich všechny rodiny s dětmi zveme na farní dvůr, a to na 15:00, kdy je tam bude čekat svatý Mikuláš, společná andělská písnička nadílka. S sebou zvoneček na čele hvězdu (tu si mohou vyrobit dopoledne v Městské knihovně).
* Rozsvícení druhé adventní svíce na náměstí Republiky proběhne jako obvykle a od 16:00 se bude přehlídka dětských zpěváků konat místo náměstí v Dělnickém domě.

»    Posláním andělů je šířit dobro a radost, proto po celý advent mohou děti i mládež psát přání našemu světu i lidem na něm a tato přání věšet na adventní strom přání v Zámku na nádvoří (neplést s Ježíškovou poštou u vánočního stromu na městě). Lístky na přáníčka si můžete vyzvedávat i v našem kostele.

»   Z důvodu Andělské soboty už v našem kostele svatý Mikuláš nebude, ale domluvíme, aby nám poslal dárky pro všechny děti a mládež, kteří budou na mši svaté  v neděli (v Blansku I Olomučanech) !

»   Ode dneška si můžete zapsat úmysly na mše svaté na rok 2022 - po mši svaté v kapli.

»   Objednávka obrazu Panny Marie. Na stolku pod kůrem si můžete už jen dnes objednat obraz Panny Marie (který byl před oltářem v měsíci říjnu při růžencích), a to ve dvou velikostech.

»   Děkujeme rodinám za nakreslení betlémků pro naše seniory. Pokud máte ještě nějaké hotové, prosíme o přinesení nejpozději dnes. Děkujeme!

»   Připomínáme, že je potřeba, aby všichni (i očkovaní) účastníci bohoslužeb nosili respirátory. Děkujeme za pochopení!

»   Katolické kalendáře 2022 jsou letos k dispozici opět po kůrem. Příspěvek můžete vkládat do tmavé pokladničky.